Gruzja - objazd i wypoczynek : 04.09.2018 -11.09.2018

NAJNOWSZA IMPREZA
nszzzusadmin
Administrator
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2013, 13:22

Gruzja - objazd i wypoczynek : 04.09.2018 -11.09.2018

Postautor: nszzzusadmin » 01 lut 2018, 9:08

Gruzja - objazd i wypoczynek

Termin: 04.09.2018 -11.09.2018

8 dni

Wylot : Warszawa - Okęcie

Szczegóły lotu :

W6 1575 Wylot z Warszawy 08:55, przylot do Kutaisi 14:15
W6 1576 Wylot z Kutaisi 14:45, przylot do Warszawy 16:15
- przewoźnik Wizzair, w cenie bagaż podręczny


Program wyjazdu :

DZIEŃ 1 POLSKA - KUTAISI - TBILISI
(obiadokolacja)
W godzinach porannych zbiórka na lotnisku w Warszawie. Bezpośredni przelot samolotem rejsowym do Kutaisi. Po przylocie transfer do hotelu w Tbilisi, zakwaterowanie i czas wolny na odświeżenie. Po południu zwiedzanie stolicy Gruzji – Tbilisi, zwanej „Perłą Kaukazu”. Nazwę tę zawdzięcza niezwykle malowniczemu położeniu, orientalnym zabytkom i gruzińskiej gościnności. Spacer główną arterią stolicy Gruzji Aleją Rustaveli, gdzie będą mogli Państwo podziwiać wybudowany w egzotycznym neo-mauretańskim stylu gmach Gruzińskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu, a także budynek dawnego Parlamentu. Kolejno przejście na Stare Miasto. Wjazd kolejką linową do twierdzy Narikala, z której rozciąga się wspaniały widok na całe miasto. Podziwianie słynnych łaźni siarkowych Abanotubani, które są wizytówką miasta. Obiadokolacja w lokalnej restauracji, połączona z programem folklorystycznym i pokazem tańców gruzińskich. Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 2 TBILISI - BODBE - SIGHNAGHI - NAPAREULI - TBILISI
(śniadanie, obiadokolacja)
Po śniadaniu przejazd do Bodbe, gdzie zwiedzą Państwo kompleks klasztorny św. Nino. Zgodnie z legendą wzniesiony on został przez oświeconych Gruzinów w miejscu pochówku św. Nino. Nieopodal monastyru bije źródło ze świętą wodą, mającą ponoć moc uzdrawiania wszelkich chorób i dolegliwości. Kolejno dalszy przejazd do regionu Kachetii. Kachetia zwana również "krajem winnym" swą największą sławę zawdzięcza właśnie wybornym gatunkom wina. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda winnica posiada własną, szczególną odmianę. Nie brakuje tu cennych zabytków kultury, jednak najliczniej występujące tu zabytki to piękne klasztory. Po drodze udadzą się Państwo do Sighnaghi - małego miasta w regionie Kiziqi, zwanego także "miastem miłości". Miejscowość położona jest malowniczo na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, z którego roztacza się spektakularny widok na całą okolice. Spacer po Sighnaghi i podziwianie miejskiej zabudowy. Okalający miasto mur służył niegdyś jako pierwszy bastion, ostrzegający przed najazdami nieprzyjaciół z Persji. Kolejno zwiedzą Państwo cenny zabytek gruzińskiej architektury sakralnej i warownej - Klasztor Gremi, pochodzący z XVI wieku. Na zakończenie dnia przejazd do lokalnej winnicy w Napareuli, gdzie odbędzie się obiadokolacja podczas której będą mogli Państwo również skosztować lokalnego wina, wyrabianego w tradycyjny gruziński sposób. Ponadto będą Państwo mieli możliwość uczestniczenia w tradycyjnym wypieku chleba „Szoti” oraz przygotowaniu lokalnych przysmaków "Czurchhela". Powrót do Tibilisi, transfer do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3 TBILISI - MCCHETA - ANANURI - KAZBEGI
(śniadanie, obiadokolacja)
Po śniadaniu przejazd do Mcchety, jednego z najstarszych miast świata i pierwszej stolicy Gruzji, położonego we wschodniej części kraju. Jest to ważny ośrodek religijny Gruzji. Zwiedzanie Monastyru Dżwari. Zabytki zlokalizowane w mieście Mccheta są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejno przejazd wśród gór Wielkiego Kaukazu, po Gruzińskiej Drodze Wojennej. Zwiedzanie świetnie zachowanego kompleksu zabytków Ananuri, datowanego na XVII w. Kompleks ten jest malowniczo położony na zachodnim brzegu turkusowych wód Zbiornika Żinwalskiego, otoczonego pięknymi, zielonymi lasami. Następnie przejazd przez kurort narciarski Gudauri, zlokalizowany na przełęczy na wysokości 2 200 m n.p.m. i dojazd do miasteczka Kazbegi. Znajduje się tu Góra Kazbek, do której zgodnie z mitologią grecką miał zostać przykuty Prometeusz za kradzież ognia bogom i przekazanie go śmiertelnikom. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4 KAZBEGI – MCCHETA – TBILISI
(śniadanie, obiadokolacja)
Po śniadaniu przejazd terenowymi samochodami do cerkwi św. Trójcy. Stąd rozpościera się cudowny widok na pobliski szczyt Mkinvartsveri. Następnie przejazd powrotny do Tbilisi. Po drodze zatrzymamy się przy źródłach mineralnych oraz w Mcchecie. Wizyta we wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Katedrze Sweticchoweli, gdzie według legendy znajduje się Szata Chrystusa. Zabytki zlokalizowane w mieście Mccheta są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Późnym popołudniem przyjazd do Tbilisi. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 5 TBILISI - GORI - UPLISCYCHE - BATUMI
(śniadanie, obiadokolacja)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Gori - rodzinnego miasta Józefa Stalina. Nazwa pochodzi od znajdującej się w pobliżu twierdzy Goris Ciche, co oznacza” twierdza na górze”. Kolejno transfer do Upliscyche – jest to największe skalne miasto na terenie Gruzji i jeden z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Położone strategicznie w centrum dawnego królestwa Kartli było ważnym punktem politycznym i religijnym tego państwa. Zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejno przejazd do nadmorskiego kurortu Batumi. Jest to jedno z najstarszych miast Gruzji, leżące na południowo-zachodnim krańcu kraju, a także jeden z najważniejszych portów Morza Czarnego. Miasto charakteryzuje się nowoczesną architekturą i wyjątkowym krajobrazem. Bogata oferta lokali gastronomicznych zapewnia wspaniałe doznania smakowe. Piękne kamieniste plaże, czyste morze oraz przyjemny klimat gwarantują udany wypoczynek. Po przyjeździe czas wolny na plażowanie i spacery po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Batumi.

DZIEŃ 6-7 BATUMI (śniadanie, obiadokolacja)
Wypoczynek w Batiumi. Czas wolny na kąpiele w morzu, plażowanie lub możliwość skorzystania z jednej z proponowanych wycieczek fakultatywnych:

Ogród Botaniczny
Tego dnia zobaczymy ogród Botaniczny zwany także “Mtsvane Kontskhi” (“Zielony Przylądek”), którego analogię słowa odnajdziecie w zróżnicowanej roślinności bujno porastającej powierzchnię ok. 110 ha. Ogród Botaniczny został założony z inicjatywy rosyjskiego botanika Andrieja Krasnowa i był niegdyś chlubą byłego ZSRR. Dziś jest to jedna z największych atrakcji Adjary. Podzielony jest na dziewięć części reprezantujących roślinność z niemalże całego świata. Będziemy mieli szansę zobaczyć tą wspaniałą florę o niebywałym pięknie na żywo.
Cena od osoby : 146,00 PLN*

Delfinarium
W godzinach popołudniowych wycieczka do słynnego batumskiego delfinarium. Delfinarium zostało założone już w 1975 roku i swojego czasu było jednym
z najznamienitszych na świecie. Ciekawy projekt i styl delfinarium został zaprojektowany przez znane amerykańskie firmy TJP Engineering oraz RCK. Nowoczesny system monitorowania jakości wody sprawia, że delfiny znajdują się
w idealnych warunkach do życia. Profesjonalni instruktorzy dbają o to, by najlepszą zabawę mieli zarówno oglądający, jak i te wspaniałe zwierzęta, będące symbolem miasta Batumi.
Cena od osoby: 95,00 PLN*

* Cena obowiązuje przy zapisie minimum 10 uczestników

DZIEŃ 8 BATUMI - KUTAISI - POLSKA (śniadanie)
Rano wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Kutaisi. Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych.

Koszt: 2 848,00 PLN / os. dorosła
375,00 PLN - dopłata do pokoju 1-osobowego


Zniżki : 290,00 PLN zniżka dla dzieci 0-5 lat
217,00 PLN zniżka dla dzieci 6-11 lat

(obowiązują przy zakwaterowaniu z rodzicami w pokoju 2 osobowym z dostawką)


Cena obejmuje :
1. Przeloty samolotem na trasie Warszawa - Kutaisi, Kutaisi - Warszawa w
klasie ekonomicznej wraz z bagażem podręcznym.
2. Transfery klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem według programu.
3. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
4. Opiekę lokalnych przewodników.
5. Zakwaterowanie w hotelach *** w dwuosobowych pokojach z łazienką.

Proponowane hotele:

- Tbilisi -
Kopala Tskneti
http://kopala.ge/en/accomodation/kopala-tskneti/

- Kazbegi -
Hotel Nini - Guesthouse
http://www.booking.com/hotel/ge/quot-nini-quot.pl.html

- Batumi -
Hotel Premier
http://hotelpremier.ge/main/1/en

* lub podobne o tym samym standardzie

6. Posiłki według programu wraz z napojami bezalkoholowymi. Do obiadokolacji
podawana jest również lampka lokalnego wina na osobę. Podczas powitalnej
obiadokolacji z pokazem folklorystycznym nielimitowane lokalne wino do
godziny 23:00.
7. Ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu (bez ewentualnej zwyżki z tytułu
choroby przewlekłej).

Uczestnicy ubezpieczeni są w Towarzystwie Ubezpieczeń Signal Iduna Polska. Polisa ubezpieczeniowa obejmuje:

- ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) do 30000 Euro,
- ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 16000 Pln,
- ubezpieczenie bagażu podróżnego (BP) do 1800 Pln,
- ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) do 50000 Euro.

Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia znaleźć można w „Ogólnych warunkach ubezpieczenia Signal Iduna Bezpieczne Podróże”.

Istnieje możliwość wykupu zwyżki ubezpieczenia dla osób cierpiących na choroby przewlekłe/nowotworowe (dopłata: 85,00 PLN).

8. Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie
biletu.

Cena nie obejmuje :
1. Bagażu rejestrowanego w obie strony (dopłata: 364,00 PLN).
2. Dodatkowych napojów do posiłków oraz napojów alkoholowych za
wyjątkiem lampki wina serwowanego do obiadokolacji.
3. Biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji (dopłata: 91,00 PLN).
4. Dodatkowych posiłków nieobjętych programem.
5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
6. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.
7. Uczestnictwa w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nieobjętych
programem zwiedzania.

** Cena obowiązuje przy zapisie minimum 40 osób oraz może ulec zmianie, aż do dnia dokonania rezerwacji i podpisania umowy.

Wróć do „NAJNOWSZA IMPREZA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość